Chtěl bych být primátorem Prahy, napsal Babišovi předseda Pirátů. Údajný vtip znovu ožil mezi poslanci ANO

„Chtěl bych být primátorem Prahy. Co pro to můžete udělat?“ Alespoň tak podle svých slov formuloval předseda Pirátů Ivan Bartoš SMS zprávu určenou pro Andreje Babiše z ANO. Už to jsou tři roky, co ji poslal. Podle Bartoše šlo o vtip. Přesto jeho údajný zájem o kandidaturu za hnutí nyní exministr financí v rámci povolebního vyjednávání připomněl, jak zjistil server iROZHLAS.cz a Radiožurnál.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (vlevo) oslovil šéfa hnutí ANO Andreje Babiše (vpravo) před třemi lety s žádostí o spolupráci | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Seděli jsme na Letné s kamarády, byla oslava a já: mám číslo na Andreje Babiše, tak mu něco napíšeme. Napsal jsem něco ve stylu: Dobrý den - ještě jsem ho trošku namazal - chtěl bych se s vámi poradit, chtěl bych být primátorem Prahy, co pro to můžete udělat,“ popsal serveru iROZHLAS.cz v rozhovoru lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vysvětluje SMS pro Andreje Babiše (ANO) z roku 2014

Odehrálo se to v létě roku 2014. Piráti tehdy propadli ve volbách do Evropského parlamentu a Bartoš rezignoval na post předsedy strany. O několik měsíců později se volilo zastupitelstvo na pražský magistrát a ANO v té době hledalo kandidáta na post primátora.

Bartoš nyní tvrdí, že kandidaturu za hnutí ANO do vedení hlavního města nemyslel vážně, podle jeho slov šlo o vtip. „Byla to prostě legrace, možná klukovina. Následně se mi vrátilo z Mladé fronty (Dnes – pozn. red.), že pan Babiš běhá po centrále ANO a ukazuje tuhle věc,“ uvedl pro Radiožurnál.

Slova svého předsedy potvrzuje také čerstvý šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek: „Babiš se tím snaží ukázat, že se ho Piráti doprošují. Jen se tím potvrzují jeho estébácké metody. O vtip šlo určitě, už tenkrát jsem mu (Bartošovi – pozn. red.) ale vytkl, že to zneužije proti němu.“

Celý rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem si můžete přečíst ZDE.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | Foto: ČTK/Šimánek Vít | Zdroj: ČTK

Babiš: Tu SMS už nemám

Jiný pohled na věc má však šéf aktuálně nejsilnější partaje ve sněmovně Andrej Babiš. Celou záležitost podle informací serveru iROZHLAS.cz a Radiožurnálu zmínil minulý týden na jednání nových poslanců z hnutí ANO, když bilancoval schůzky se zástupci jednotlivých stran.

Na aktuální dotazy serveru iROZHLAS.cz však odmítl odpovědět, odkázal pouze na dřívější vyjádření pro Radiožurnál, kterému přijetí dané textové zprávy potvrdil. „Máte pravdu, ale tu SMS už nemám,“ uvedl pouze. Na doplňovací dotazy už nereagoval.

Vztahy mezi oběma formacemi jsou přitom už nyní napjaté. Babiš se do lídra Pirátů minulý týden několikrát obul kvůli tomu, že včas nereagoval na jeho SMS s blahopřáním a s žádostí o schůzku.

Piráti následně ANO sdělili, že s hnutím odmítají vládní spolupráci. Koalici za účasti nováčka ve sněmovně přitom podpořil i prezident Miloš Zeman.

Kristýna Guryčová, Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme