Chtěli přepadnout Blažkovu vilu, kde měly být stamiliony. Soud nyní pětičlenný gang cizinců osvobodil

Pražský soud nepravomocně osvobodil pětičlenný gang, který chtěl údajně přepadnout vilu expolitika Rudolfa Blažka. Skupinu policie zadržela v roce 2014 na cestě do domu, kde se podle obžaloby chtěla dostat do trezoru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý politik Rudolf Blažek | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

Pachatelé měli údajně informaci, že je v něm víc než 220 milionů korun. Podle soudkyně Městského soudu v Praze Moniky Křikavové se čin neprokázal - na přepadení se podle ní pětice lidí z Makedonie, Srbska nebo Kosova konkrétně nepřipravovala. Obviněný je i bývalý policista z Česka.

„Je rozdíl o těchto věcech mluvit, debatovat, lidově řečeno žvanit, a je rozdíl od tohoto žvanění přistoupit k přípravě nějakého konkrétního závažného protiprávního jednání. Je zřejmé, že od okamžiku, kdy informace zazní, se neděje s výjimkou žvástů vůbec nic," řekla Radiožurnálu soudkyně.

Městský soud v Praze nepravomocně rozhodl, že v případu chybí důkazy. Jednomu muži soudkyně jen udělila podmínku za nedovolené ozbrojování.

Státní zástupce Vladimír Pazourek ale navrhoval pro pachatele osmileté tresty vězení. Proti rozsudku se na místě odvolal. Podle něj se gang na čin chystal - policie ho zadržela se zbraněmi, kuklami nebo poutacím náčiním.

Rudolf Blažek byl náměstkem pražského primátora. U soudu už dřív řekl, že používal trezor na zbraně. Vyloučil, že by vlastnil stamiliony korun.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme