Chtěli z ní udělat sexuální otrokyni.Tři muži dostali za únos a znásilnění dívky z Jihlavska až 12 let

Za únos a znásilnění mladé ženy z Jihlavska půjdou tři muži do vězení na 8 až 12 let, rozhodl ve středu brněnský krajský soud. Ženě také mají zaplatit odškodnění 500 tisíc korun. Chtěli si z ní udělat dlouhodobou sexuální otrokyni. Muži se přiznali, činu litovali. Hrozilo jim vězení na 5 až 12 let, hlavnímu obžalovanému mimořádně až 16 let. Rozsudek není pravomocný.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Vladan Dokoupil

S nejtěžším trestem odešel od soudu čtyřiapadesátiletý Josef Dubský, do vězení půjde na 12 let. Jeho čtyřiadvacetiletý syn Josef dostal osm let a třiapadesátiletý bratr Josefa staršího Karel deset let vězení.

Podle soudu muži jednali jako organizovaná skupina, soud je potrestal za omezování osobní svobody, znásilnění dílem ve stadiu pokusu a dílem dokonané, také za zbavení osobní svobody ve stadiu pokusu.

Trest pro Josefa Dubského staršího a jeho syna je úhrnný, soud je zároveň potrestal za znásilňování jedné z bývalých manželek Dubského staršího a pokus o únos dívky z Třebíčska.

Vyhrožovali ji sudem v Orlíku

"Důkazní situace je naprosto jasná, obžalovaní se ve výpovědích vzájemně usvědčují a částečně se i přiznali," uvedl v odůvodnění předseda senátu Daniel Plšek.

Trojice únosců mladé dívky na Jihlavsku je za mřížemi, o únos se zřejmě pokusili i v Třebíči

Číst článek

Muži podle rozsudku unesli osmnáctiletou ženu loni v srpnu z autobusové zastávky v jedné z obcí na Jihlavsku. Vtáhli ji do auta s karavanem. V plánu měli, že si z ní v Josefově domě na Třebíčsku udělají sexuální otrokyni. Ještě ten samý den odpoledne ji odvezli do kempu na Hodonínsku. Cestou jí podle rozsudku vyhrožovali i za pomoci lovecké dýky. Karel se jí ptal, zda viděla Sametové vrahy, že ji zavřou do sudu a hodí do Orlíku.

V kempu v karavanu ji pak podle obžaloby Josef starší opakovaně znásilnil, ostatní tomu přispěli. Mladá žena se dostala na svobodu druhý den. Ráno využila nepozornosti mužů a z karavanu utekla okénkem. Žena z recepce pak zavolala policii.

Otec a syn znásilňovali už dříve

Už v březnu otec se synem podle rozsudku čtyři dny věznili a znásilňovali Josefovu tehdejší manželku, kterou před tím násilím odvezli z Brna. V červenci v Třebíči také zkusili vtáhnout do auta jinou dívku, té se ale podařilo utéct. I z ní chtěli udělat sexuální otrokyni.

Žalobce v závěrečné řeči minulý týden uvedl, že je zřejmá gradace trestných činů, která skončila únosem a znásilněním. Všichni tři obžalovaní svých činů litovali a ve svých závěrečných řečech prosili o odpuštění.

Rozsudek není pravomocný, Karel Dubský se na místě odvolal, jeho společníci si ponechali osmidenní lhůtu, stejně tak žalobce. Minimálně v případě části rozsudku u Karla Dubského se tak případem bude zabývat olomoucký vrchní soud.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme