Chtěli z ní udělat sexuální otrokyni.Tři muži dostali za únos a znásilnění dívky z Jihlavska až 12 let

Za únos a znásilnění mladé ženy z Jihlavska půjdou tři muži do vězení na 8 až 12 let, rozhodl ve středu brněnský krajský soud. Ženě také mají zaplatit odškodnění 500 tisíc korun. Chtěli si z ní udělat dlouhodobou sexuální otrokyni. Muži se přiznali, činu litovali. Hrozilo jim vězení na 5 až 12 let, hlavnímu obžalovanému mimořádně až 16 let. Rozsudek není pravomocný.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Vladan Dokoupil

S nejtěžším trestem odešel od soudu čtyřiapadesátiletý Josef Dubský, do vězení půjde na 12 let. Jeho čtyřiadvacetiletý syn Josef dostal osm let a třiapadesátiletý bratr Josefa staršího Karel deset let vězení.

Podle soudu muži jednali jako organizovaná skupina, soud je potrestal za omezování osobní svobody, znásilnění dílem ve stadiu pokusu a dílem dokonané, také za zbavení osobní svobody ve stadiu pokusu.

Trest pro Josefa Dubského staršího a jeho syna je úhrnný, soud je zároveň potrestal za znásilňování jedné z bývalých manželek Dubského staršího a pokus o únos dívky z Třebíčska.

Vyhrožovali ji sudem v Orlíku

"Důkazní situace je naprosto jasná, obžalovaní se ve výpovědích vzájemně usvědčují a částečně se i přiznali," uvedl v odůvodnění předseda senátu Daniel Plšek.

Trojice únosců mladé dívky na Jihlavsku je za mřížemi, o únos se zřejmě pokusili i v Třebíči

Číst článek

Muži podle rozsudku unesli osmnáctiletou ženu loni v srpnu z autobusové zastávky v jedné z obcí na Jihlavsku. Vtáhli ji do auta s karavanem. V plánu měli, že si z ní v Josefově domě na Třebíčsku udělají sexuální otrokyni. Ještě ten samý den odpoledne ji odvezli do kempu na Hodonínsku. Cestou jí podle rozsudku vyhrožovali i za pomoci lovecké dýky. Karel se jí ptal, zda viděla Sametové vrahy, že ji zavřou do sudu a hodí do Orlíku.

V kempu v karavanu ji pak podle obžaloby Josef starší opakovaně znásilnil, ostatní tomu přispěli. Mladá žena se dostala na svobodu druhý den. Ráno využila nepozornosti mužů a z karavanu utekla okénkem. Žena z recepce pak zavolala policii.

Otec a syn znásilňovali už dříve

Už v březnu otec se synem podle rozsudku čtyři dny věznili a znásilňovali Josefovu tehdejší manželku, kterou před tím násilím odvezli z Brna. V červenci v Třebíči také zkusili vtáhnout do auta jinou dívku, té se ale podařilo utéct. I z ní chtěli udělat sexuální otrokyni.

Žalobce v závěrečné řeči minulý týden uvedl, že je zřejmá gradace trestných činů, která skončila únosem a znásilněním. Všichni tři obžalovaní svých činů litovali a ve svých závěrečných řečech prosili o odpuštění.

Rozsudek není pravomocný, Karel Dubský se na místě odvolal, jeho společníci si ponechali osmidenní lhůtu, stejně tak žalobce. Minimálně v případě části rozsudku u Karla Dubského se tak případem bude zabývat olomoucký vrchní soud.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme