Policie vyklidila začínající technoparty v Chuderově na Ústecku. Účastníci se musí přesunout jinam

Policie zasahovala na technoparty v Chuderově nedaleko Ústí nad Labem. Technaři musí opustit pozemek, kde chtěli technoparty uspořádat. Louka totiž leží v chráněném území a policie nařídila místo vyklidit. První účastníci se do Chuderova začali sjíždět už ve čtvrtek večer, hudbu ještě nepustili. Přesunout by se teď měli jinam.

Aktualizujeme Chuderov (Ústecko) (Aktualizováno: 16:11 27. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci ještě nezapočaté technoparty u Chuderova na Ústecku pojedou na jiné místo | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle reportérky Českého rozhlasu Sever zatím lidé z provizorního kempu neodjíždějí a čekají, až se rozhodne o novém místě. Technoparty měla být za kopcem na jiné louce. Je tam zhruba 10 kamionů se soundsystémy, které se sbalí a odjedou.

Policie uzavřela příjezdovou cestu přímo na místo konání. V provizorním kempu na loukách, které jsou v chráněné krajinné oblasti, je několik osobních aut, karavanů a dodávek nejen z Čech, ale i z Francie nebo z Itálie.

Veřejná skupina C23CHTEKNO zve na facebooku na technoakci Falanx 2018 od 27. do 30. července, udané souřadnice odpovídají Chuderovu. Na sdílené panoramatické fotografii je vidět louka obklopená stromy.

Podle nymburské policie za akcí stojí stejní organizátoři, kteří loni začátkem srpna uspořádali technoparty u Osečku na Poděbradsku. Na ní bylo v jednu chvíli až 6000 účastníků.

Gabriela Hauptvogelová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme