Chvalovský je propuštěn na kauci a cítí se být nevinen

Soudce Obvodního soudu pro Prahu 1 propustil Františka Chvalovského na svobodu. Soudce nevyhověl žádosti státního zástupce, aby Chvalovského poslal do vazby, a přijal od něj kauci 10 miliónů korun. Chvalovský už opustil celu předběžného zadržení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle obvinění měl Chvalovský jako generální ředitel a předseda správní rady Českomoravské agrární společnosti zneužít peníze, které mu Komerční banka poskytla na vývoz. Jeho obhájce Karel Brückler ale tvrdí, že smlouvy nezakazovaly použít tyto peníze na cokoli. Podle něj bude záležet na výkladu obchodních smluv mezi Komerční bankou a Českomoravskou agrární společností, v jejímž čele stál inženýr Chvalovský.

Vyšetřovatel Chvalovského v úterý obvinil z úvěrového podvodu za asi 640 miliónů korun. Chvalovský ho měl spáchal jako generální ředitel a předseda správní rady Českomoravské agrární společnosti. V této funkci si podle obvinění opakovaně vyžádal od banky úvěry, které použil jiným způsobem, než bylo s bankou domluveno, a peníze bance nevrátil.

Chvalovský však tvrdí, že změny účelu vynaložení půjčených prostředků mu banka vždy odsouhlasila a že zákon, který takovou změnu klasifikuje jako podvod, vešel v platnost později.

Kvůli zatčení svého předsedy se na mimořádném zasedání sešel Výkonný výbor Českého fotbalového svazu. Protože během zasedání došlo k propuštění Chvalovského, bylo zasedání do zítřka přerušeno. Pokračovat bude tedy v pátek od 13 hodin za přítomnosti Chvalovského.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme