Chvalovský zůstává v čele fotbalového svazu

V čele Českomoravského fotbalového svazu i nadále zůstává František Chvalovský, kterého vyšetřuje policie kvůli mnohamilionovému finančnímu podvodu. Chvalovský nabídl svou funkci k dispozici, ale výkonný výbor jeho demisi nepřijal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze třináctičlenného užšího vedení svazu se pro jeho odchod z funkce vyslovilo jen pět členů. Sám František Chvalovský rozhodnutí výkonného výboru přivítal a řekl, že kdyby neměl podporu členů výboru, nezůstával by.

Chvalovský zároveň setrvá i v exekutivě Evropské fotbalové federace. Prezident UEFA Lenhart Johansson řekl, že v celém světě platí presumpce neviny a bude ji ctít i UEFA.

Výbor přesvědčila slova Františka Chvalovského o tom, že v případu finančního podvodu, ve kterém je vyšetřován, je nevinen.

Na doporučení výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu ale zváží František Chvalovský možnost vlastní rezignace na funkci předsedy do 30. června letošního roku. Rozhodne se ale možná dříve, záleží na vývoji situace.

Vyšetřovatel zatím neobvinil další osoby v souvislosti s kauzou Chvalovský. Předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský je spolu se třemi dalšími lidmi stíhán pro úvěrový podvod, kterého se měl dopustit jako představitel Českomoravské agrární společnosti. Podle obvinění si tato firma od Komerční banky vypůjčila peníze a použila je k jiným účelům než bylo smluveno. Tyto případy měly také za následek odchod některých pracovníků banky. Mluvčí úřadu vyšetřování Soňa Jindráková obvinění dalších osob v kauze Chvalovský nevylučuje.

Se setrváním Františka Chvalovského v čele českého fotbalu ale nesouhlasí řada předních sportovních odborníků. Svůj negativní postoj v České televizi vyjádřil bývalý fotbalový reprezentant Milan Luhový. Podle něj by měl pozastavit svou funkci.

Setrvání ve funkci kritizuje i řada fotbalových odborníků. Mezi nimi je i manažer týmu Bohemians Praha Luděk Klusáček. V České televizi prohlásil, že by o osudu Františka Chvalovského měla rozhodnout valná hromada Českomoravského fotbalového svazu, protože to podle něj rozhodně poznamenává image českého fotbalu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Lenka Šumová, Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme