Chybějící peníze sanaci skal v Hřensku nezastaví

Sanační práce v Hřensku na Děčínsku se nezastaví. Na svém zasedání o tom rozhodl krizový štáb. O přerušení prací jednal kvůli tomu, že stát na likvidaci padajících skal zatím nedal ani korunu. Odborným firmám tak už dluží skoro dvacet miliónů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Stát za více než dva a půl měsíce trvající zásahy ve Hřensku nezaplatil ani korunu, protože ministerstvo financí potřebné peníze ještě neuvolnilo z rezervy státního rozpočtu. Tím se odborné firmy dostaly nepříjemné situace. Vyčerpaly možnosti vlastního financování vlastních prací a na fakturách za únor a březen jim stát dluží přes 16 miliónů korun.

Proto se na zasedání krizového štábu posuzovala i možnost přerušení prací. Nakonec se všechny strany dohodly, že práce budou pokračovat podle stanoveného harmonogramu. Jak řekl přednosta okresního úřadu Jiří Benedikt, štáb rozhodl, že stav nebezpečí, vyhlášený nyní ve třech částech obce, neumožňuje práce zastavit.

Potvrzuje to i šéf sanačního zásahu Pavel Veselý "To ani nejde přerušit, to je tak, jako kdybyste při povodních zastavovali vodu ať dál neteče, to nejde. Peníze se musí najít a jestliže ne, je třeba využít do posledního písmenka krizový zákon, to znamená požádat o věcnou pomoc přes přednostu okresního úřadu," řekl.

Okresní úřad proto bude podle Benedikta hledat také další možnosti zajištění finančních prostředků na záchranné práce v Hřensku. Zásah se ale prodraží o úroky z překlenovacího úvěru firem.

Josef Suk, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme