‚Utíkají do středních Čech a Prahy.‘ Na Ústecku chybí 540 policistů, hejtman chce řešit situaci s ministrem

Ústecký hejtman Jan Schiller (ANO) chce s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) řešit nedostatek policistů v kraji. Zastupitelé vzali na vědomí dopis, kterým hodlá vedení kraje debatu o posílení policie otevřít. Na služebnách v kraji je neobsazených více než 540 tabulkových míst. Podle kraje by mohlo pomoci třeba lepší ohodnocení policistů v regionu.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejmtan Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO)

Hejmtan Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) | Foto: Iveta Lhotská / MAFRA | Zdroj: Profimeda

„V současné době nám chybí 541 policistů, ten stav není stejný u všech útvarů – nejvíc jich chybí na Chomutovsku, následuje Teplicko a pak Děčínsko,“ potvrzuje aktuální personální situaci krajský policejní ředitel Jaromír Kníže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hejtman Ústeckého kraje chce s ministrem vnitra řešit nedostatek policistů v kraji. Podle některých starostů kvůli jejich nedostatečnému počtu narůstá drogová kriminalita

Úbytek policistů řeší náborem nováčků a výpomocí jiných útvarů nebo regionů.

Podle hejtmana Schillera by mohlo víc policistů do regionu dostat lepší ohodnocení.

„Naši situaci nikdo řešit nechce. Jednoznačně je potřeba znovu vyvolat jednání minimálně s ministrem, ne-li s předsedou vlády, protože stav tady u nás v kraji není dobrý a policisté nám utíkají do středních Čech, do Prahy a tak dále, kde služba není tak náročná,“ domnívá se hejtman.

Problém s drogami

Nedostatek policistů se podle starosty Klášterce nad Ohří Štefana Drozda (STAN) projevuje například na drogové problematice.

Dětská kriminalita se zvedla na úroveň před covidem. Drobné přečiny jako krádeže převažují vážné zločiny

Číst článek

„Jenom naše městská policie v Klášterci za pět měsíců posbírala tolik stříkaček jako loni za celý rok. My už policii dodáváme jména i místa, kde distribuce probíhá, ale neustále jsme ubezpečováni, že vyšetřování probíhá,“ přibližuje Drozd.

„Řešíme věci, máme výsledky, pokud jde o trestní řízení, ale samozřejmě trestní řízení nevyřeší vše – právě rozšiřování drog v takovém měřítku, jako je tady v Ústeckém kraji. Situace není dobrá a my děláme vše pro to, abychom ji změnili. Jak ale říkám, policie nevyřeší vše,“ dodává krajský policejní ředitel Kníže.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme