Cigareta marihuany může stát studenta roky vězení

Tři roky v nejtvrdším rumunském vězení hrozí dvaadvacetiletému studentovi z Brna za jedinou cigaretu marihuany. Vladimír Chromý měl u sebe přesně 1,3 gramy marihuany, tedy množství, které by u nás nebylo kvalifikováno jako větší než malé a za které by tedy nebyl v České republice nijak potrestán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

Vladimíra Chromého, který byl v Rumunsku v srpnu na dovolené, zatkla policie v místní hospodě. Verdiktem prvního soudu byla pouze administrativní pokuta, proti tomu se ale prokuratura odvolala. Jedenáctého září následoval další soud a rozsudkem byly tři roky a jeden měsíc nepodmíněně. "Následně jsem se kontaktoval s ambasádou, snažili se mi všelijak pomoci, ale je to obtížné," popisuje svůj příběh.

V současné době nesmí Vladimír Chromý opustit území Rumunska a čeká na další proces, tentokrát u Nejvyššího soudu. "Snad to dopadne dobře, poněvadž nejtvrdší rumunské vězení za 1,3 gramu marihuany, to je noční můra," doufá.

Gabriela Sahánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme