Cílem je zaměstnat všechny práceschopné vězně, představil své plány Pelikán

V českých věznicích bude pracovat více odsouzených. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce, aby se zaměstnanost vězňů do několika let blížila ke stu procent. Resort už o zaměstnávání odsouzených jedná s desítkami podniků, od začátku roku prý uzavřel už třicet smluv. Ministr Pelikán to dnes řekl v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (vpravo) a generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal (vlevo) na tiskové konferenci ve Světlé nad Sázavou | Zdroj: ČTK

Dát vězňům práci je podle Pelikána důležité pro jejich návrat na svobodu.

„Když člověka zavřete do vězení a nedáte mu práci, těžko můžete čekat, že až vyleze ven, tak bude vést řádný život,“ poznamenal.

V českých věznicích je nyní asi 19 500 odsouzených, aktuálně jich pracuje asi 40 procent.

Záměr zvýšit podíl zaměstnaných znamená nejen nutnost jednat s podniky, ale podle Pelikána bude třeba například přijmout i nové lidi. „Kteří budou dohlížet na vězně na pracovišti, na cestách,“ řekl ministr.

V nejlepším případě mohou vězni pracovat přímo v areálu věznice. Nová hala na balení cukrovinek roste v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou a stavbu podniku chystá i věznice Plzeň.

„Tato pracovní hala bude moci zaměstnávat až 300 vězněných osob,“ uvedl ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

ČRo, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme