Cimrman do kabelky i kapsy u košile. Milovníci českého génia se dočkají nové poštovní známky

Zázračný literát, všeuměl, ale také zneuznaný génius, tak bývá experty hodnocen Jára Cimrman. Fiktivní postava už půl století baví diváky stejnojmenného divadla. Před třemi lety mu vzdala hold i Česká pošta vydáním speciální kruhové známky. V úterý veřejnosti představila další kousek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová známka Járy Cimrmana

Nová známka Járy Cimrmana | Zdroj: Česká pošta

„Jedná se o klasický známkový sešitek, který se vejde do kabelky nebo pánovi do kapsy u košile,“ popisuje Břetislav Janík, vedoucí oddělení Známkové tvorby.

Je tam autobusta, na které je v podstatě zachycen Jára Cimrman, bohužel poničený kloboučníkem Lešnerem, který na ní žehlil kloubouky. Uvnitř je osm samolepicích poštovných známek," dodává.  

Na předchozím křtu kulaté poštovní známky před třemi lety také z úst předních českých cimrmanologů zaznělo, že Cimrman sám prý k poště neměl vřelý vztah a snažil se na dopisném ušetřit.

Zásilky tak chtěl doručovat například prostřednictvím dělostřelectva. Protože ale adresátů jaksi ubývalo, od metody se upustilo.

Kruhových známek s označením A za 16 korun se vytisklo přes dva a půl milionu a jsou beznadějně vyprodané. Aršíky s novými známkami má už pošta v prodeji.

Nová známka s Járou Cimrmanem | Zdroj: Česká pošta

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme