Čin svého otce si nedovedu vysvětlit, vzkázal syn střelce z Uherského Brodu

Nejen rodiny obětí střelby v Uherském Brodu, ale i rodinu útočníka událost citelně zasáhla. Syn pachatele v krátké zprávě vzkázal, že je to pro něj „šok“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrázek s textem e-mailu od syna střelce z Uherského Brodu | Foto: Martin Karlík

„Hluboce soucítím s obětmi této tragédie, čin svého otce si nedovedu vysvětlit, je to pro mě šok. Jsem zdrcený a prozatím se k tomu nechci dále vyjadřovat,“ odpověděl syn pachatele v reakci na žádost Českého rozhlasu o rozhovor.

K tragické události došlo v úterý po poledni. Starší, zřejmě psychicky labilní muž vstoupil do uherskobrodské restaurace Družba, kde osm lidí zastřelil, jednu ženu zranil a nakonec spáchal sebevraždu.

Střelba v Uherském Brodě může být msta za posměšky, říká bývalá kolegyně vraha

Číst článek

Policejním zásahem v restauraci se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle její mluvčí Radky Sandorové to ale neznamená, že policisté pochybili.

„Je to naprosto standardní postup, kdy naši pracovníci sledují a monitorují každý takovýto případ, kde dojde k tak závažným následkům,“ vysvětlila Sandorová.

Schéma střelby v uherskobrodské restauraci Družba | Foto: ČTK

Základní údaje o zbraních, které použil útočník v Uherském Brodě. | Foto: ČTK

Martin Karlík, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme