Před dvěma lety hodili ženě tibetskou vlajku do Vltavy. Teď půjdou čínští mladíci k soudu

Před dvěma lety, během státní návštěvy svého prezidenta v Praze, dva čínští mladíci zaútočili na ženu, která držela vlajku Tibetu. Když jí vlajku odebrali, vhodili ji do řeky. Obvodní soud pro Prahu 7 a Městský soud v Praze dříve případ jako trestný čin neposoudily. Nejvyšší soud ale předchozí rozsudek zrušil a případ se vrací k projednání, informoval server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetská vlajka (ilustrační foto) | Foto: Smooth_O (Wikimedia) | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 2.0,©

Před více než dvěma lety byl v Česku na státní návštěvě čínský prezident Si Ťin-pching. Kromě několika dalších vyhrocených konfliktů proběhl incident, při kterém dva čínští mladíci napadli ženu držící vlajku Tibetu. Přes její odpor ji vyrvali a poté vhodili do Vltavy.

Postup policie kvůli vlajce Tibetu a Tchaj-wanu byl nepřiměřený, potvrdil soud

Číst článek

Podle Obvodního soudu pro Prahu 7 a Městského soudu v Praze o loupež ani jiný trestný čin nešlo, incident z března 2016 nyní přezkoumal Nejvyšší soud, který předchozí rozsudek zrušil a případ vrátil Obvodnímu soudu pro Prahu 7.

Soudce Vladimír Veselý ve verdiktu podle serveru Seznam Zprávy uvedl, že podle popsaného skutku mohlo dojít k trestnému činu loupeže.

„Obvinění totiž podle zde uvedených skutkových okolností užili vůči poškozené násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci – tibetské vlajky, kterou přidržovala přitisknutou ke svému tělu,“ cituje server Veselého.

Podle soudce není důležité, jestli jednání obviněných bylo motivováno tím, že chtěli zabrátit poškozené v projevu jejích názorů, nižší instance to ale prý mohou případně při ukládání trestu zohlednit.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme