Před dvěma lety hodili ženě tibetskou vlajku do Vltavy. Teď půjdou čínští mladíci k soudu

Před dvěma lety, během státní návštěvy svého prezidenta v Praze, dva čínští mladíci zaútočili na ženu, která držela vlajku Tibetu. Když jí vlajku odebrali, vhodili ji do řeky. Obvodní soud pro Prahu 7 a Městský soud v Praze dříve případ jako trestný čin neposoudily. Nejvyšší soud ale předchozí rozsudek zrušil a případ se vrací k projednání, informoval server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetská vlajka (ilustrační foto) | Foto: Smooth_O (Wikimedia) | Zdroj: CC BY-SA 2.0

Před více než dvěma lety byl v Česku na státní návštěvě čínský prezident Si Ťin-pching. Kromě několika dalších vyhrocených konfliktů proběhl incident, při kterém dva čínští mladíci napadli ženu držící vlajku Tibetu. Přes její odpor ji vyrvali a poté vhodili do Vltavy.

Postup policie kvůli vlajce Tibetu a Tchaj-wanu byl nepřiměřený, potvrdil soud

Číst článek

Podle Obvodního soudu pro Prahu 7 a Městského soudu v Praze o loupež ani jiný trestný čin nešlo, incident z března 2016 nyní přezkoumal Nejvyšší soud, který předchozí rozsudek zrušil a případ vrátil Obvodnímu soudu pro Prahu 7.

Soudce Vladimír Veselý ve verdiktu podle serveru Seznam Zprávy uvedl, že podle popsaného skutku mohlo dojít k trestnému činu loupeže.

„Obvinění totiž podle zde uvedených skutkových okolností užili vůči poškozené násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci – tibetské vlajky, kterou přidržovala přitisknutou ke svému tělu,“ cituje server Veselého.

Podle soudce není důležité, jestli jednání obviněných bylo motivováno tím, že chtěli zabrátit poškozené v projevu jejích názorů, nižší instance to ale prý mohou případně při ukládání trestu zohlednit.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme