Čínské vlajky byly na sloupech bez souhlasu Samsungu, firma dostane kompenzace

Firma Samsung, která má pronajaté reklamní plochy na sloupech v okolí Pražského hradu, dostane kompenzaci za to, že byly její reklamy na několik dní nahrazeny čínskými vlajkami. Společnost uvádí, že se tak stalo bez jejího vědomí a že s odstraněním svých reklam nesouhlasila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České a čínské vlajky na Evropské třídě (28. března 2016)

České a čínské vlajky na Evropské třídě (28. března 2016) | Foto: Filip Jandourek

Podle pronajímatele ploch, firmy Starcom Mediavest Group Praha, visely české a čínské vlajky i na 68 plochách, které má Samsung v dlouhodobém pronájmu.

„Byli jsme prostřednictvím mediální agentury kontaktováni se žádostí, zda bychom uvolnili naše dlouhodobě pronajaté plochy pro možnost vyvěsit vlajky u příležitosti návštěvy čínského prezidenta. Tuto žádost jsme ale zdvořile odmítli,“ říká mluvčí českého zastoupení Samsungu Jiří Janeček.

Čínské a české vlajky se na stožárech veřejného osvětlení v Praze objevily zhruba pět dní před příletem čínské delegace do Prahy. Podle magistrátu šlo o placenou reklamu, kterou měla platit Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce. Městská část Praha 6 to kritizovala. Vlajky nejprve někdo potřísnil barvou, v den příletu čínské prezidenta pak aktivisté dvě nahradili vlajkami Tibetu.

„I přesto jsme ale zjistili, že naše kampaň byla odstraněna bez našeho vědomí a souhlasu. Pronajímatel ploch nám následně nabídl kompenzaci, kterou jsme přijali,“ uvedl Janeček.

Podle informací Českého rozhlas firma dostala štědrou nabídku, která se týkala pronájmu reklamních prostor na nějaký čas zdarma.

Majitelem ploch je Praha, ta je ale poskytuje firmě BigBoard, která je dál pronajímá. Mimo jiné společnosti Actual Aver, která pracuje pro Samsung. Magistrát prý nemá s odstraněním plakátů nic společného, a žádné kompenzace proto nenabízel.

„Reklamní plochy dlouhodobě využívá smluvní partner města, společnost BigBoard Praha, a za ní následuje řetězec smluvních vztahů, jejichž účastníkem už Magistrát hl. m. Prahy není. Vše je věcí smluvních vztahů firem, s nimiž Magistrát hl. m. Prahy nemá žádný přímý kontakt,“ napsal mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Firmy BigBoard a Actual Aver na žádost o vyjádření nereagovaly.

České a čínské vlajky na Evropské třídě (28. března 2016) | Foto: Filip Jandourek

mka, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme