Nebudu hlasovat pro zdanění církevních restitucí, říká předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Není pravda, že Piráti podporují zdanění církevních restitucí,“ říká ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předseda Pirátů Ivan Bartoš. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek přitom v ústavně právním výboru podpořil zdanění církevních restitucí. Jak si to vysvětlit?

dvacet minut radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Radiožurnál

„Pokud byl argument, až skoro hysterický, že toto není možné, že je tento zásah naprosto v rozporu s čímkoliv, tak jak to, že ti samí lidé neargumentují stejně ve věci dodatečného zdanění energie ze solárních zdrojů,“ pokládá řečnickou otázku Bartoš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou České pirátské strany Ivanem Bartošem nejenom o zdanění církevních restitucí.

Princip zdanění u církevních náhrad a u takzvaných solárních baronů je podle Bartoše velmi podobný.

„Ukázalo se, že zlevněním technologií se z toho stal velmi lukrativní byznys na úkor našich občanů,“ vyzdvihuje v souvislosti se solární energetikou.

Zdůrazňuje zároveň, že celý problém okolo církevních restitucí může být pro lidi nedostatečně zdůvodněný nebo ho mohou vnímat emotivně.

„Klub funguje demokraticky. Věc průběžně řešíme, samotné jednání o tomto návrhu ještě ani neproběhlo Poslaneckou sněmovnou,“ připomíná s tím, že v diskusích na demokratickém fóru Pirátů nikdo nezpochybňoval křivdu, která byla spáchána komunistickým režimem na církvi.

Na otázku moderátorky, zda-li on osobně pro zdanění církevních restitucí bude hlasovat, odpověděl předseda Pirátů, že nikoliv.

„Čím dříve se tento problém uzavře a nebude se to vetovat v každém volebním období podle rozložení sil koalice a opozice, tak je to jedině dobře,“ uzavírá Bartoš.

Celý pořad Dvacet minut Radiožurnálu si můžete poslechnout v přiloženém audiu.

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme