Církve pomáhají rozvoji cestovního ruchu. Do regionů chtějí přilákat víc turistů

Tuzemské církve chtějí podpořit českou turistiku. Nejvíce návštěvníků přijíždí do České republiky právě za duchovní turistikou. Církevní organizace chtějí domácím i zahraničním turistům představit místa, která spojují náboženskou tradici s místním příběhem a zároveň propagovat regionální produkty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze na leteckém snímku

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze na leteckém snímku | Foto: Archiv Muzea církevního umění plzeňské diecéze

Například na tajné evangelíky by turisty nalákal Joel Ruml z Českobratrské církve husitské.

„Třeba na Českomoravskou vysočinu, aby si tam prochodili krajiny, kde se ukrývali takzvaní tajní evangelíci, třeba i v různých dutinách stromů. Schovávali tam bible, četli je tam, přepisovali je. To je hrozně vzrušující, když se tam třeba sejdete s potomky rodů. Když vám začnou vypravovat o tom, co ten jejich praděd dělal, jak to dělal, proč to dělal.“

Církevní a duchovní památky obdivuje až 60 procent turistů, kteří přijíždějí do České republiky. Projekt Magni - Cesty s příběhem, představuje osobnosti a památky jednotlivých církevních tradic na našem území.

Podle Marka Touška z pořádající agentury Helptour se tuzemští i zahraniční turisté dozví o neznámých místech křesťanské i židovské kultury.

„Jde skutečně o to, kombinovat různé pohledy na naše dějiny ve stručnější formě, použitelné pro turisty. To byla skutečně výzva. Vyjádřit myšlenky a přiblížit osobnosti a jejich příběhy v různých formátech, aby bylo osloveno široké spektrum návštěvníků.“

Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme