Cizinci přijdou o možnost opatřit si v ČR řidičák zabavený doma

Cizinci, kteří doma přišli o řidičský průkaz, už si tento doklad nebudou moci opatřit u nás. Zabránit by jim v tom měla novela silničního zákona, která zavádí i další novinky, které by měly do naší legislativy zanést požadavky Evropského parlamentu a Rady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5 Generic, elroySF

Například od posledního prosince roku 2013 bychom podle novely měli mít v České republice jednotné řidičské průkazy. Po celé Evropské unii budou platit jen ty plastové. O změnách by dnes měla jednat vláda.

Cizinec, který doma přišel o řidičský průkaz by už by neměl využít fintu s obvyklým bydlištěm, které si teď může nahlásit u nás. Novela totiž definuje podmínky, za jakých se obvyklé bydliště uznává. Navíc by se měly akceptovat zákazy uložené v ostatních unijních zemích.

Změny čekají i motorkáře. Například pro řízení silných motocyklů budou platit dvě věkové hranice pro udělení řidičského průkazu. Ti, kdo mají zkušenost s motorkou s nižší kubaturou, ho dostanou už v jednadvaceti, nezkušení řidiči až ve čtyřiadvaceti letech.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme