Cizinci z letiště už zase na svobodě

Čtyři cizinci zadržení včera na ruzyňském letišti byli skutečně britští občané a policie je dnes ráno propustila. Jak sdělila mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková, teď čekají v tranzitním prostoru letiště na odlet do Londýna. Podle původních informací ministra vnitra Stanislava Grosse byli muži afghánského původu. Zelenáková řekla, že se muži nechtěli ke své národnosti vyjádřit. Police cizince zadržela, protože podle České správy letišť dva z nich v letištní hale rozlévali podezřelou tekutinu. Laboratorní testy nakonec prokázaly, že podezřelou tekutinou byla obyčejná voda. Policie si na britském velvyslanectví ověřovala pravost cestovních dokladů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie dopoledne propustila čtyři cizince, kteří včera na ryzyňském letišti rozlili na zem podezřelou tekutinu. Laboratorní testy nakonec prokázaly, že šlo jen o obyčejnou vodu. Policie ale přesto musela totožnost zadržených ověřit.

Radiožurnálu to potvrdila mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková s tím, že muži jsou skutečně britští občané: "Policie zkoumala, zda cestovní doklady, kterými se prokazovali, jsou pravé. Ve spolupráci se zastupitelským úřadem Velké Británie, že tyto doklady nebyly pozměněny ani zfalšovány, a proto tito cizinci byli propuštěni. K té vodě, kterou rozlévali, uvedli, že si ji natočili do PET lahve na toaletě a k tomu rozlití došlo náhodou."

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme