Policisté zadrželi na jihu Moravy čtyři Syřany a osm Afghánců. V poslední době běženců přibývá

Dalších 12 běženců zadržela cizinecká policie v Jihomoravském kraji na dálnicích. Policie to uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Jihomoravský kraj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinecká policie kontroluje řidiče | Foto: Jan Bachorík

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně.

Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

Kanárské ostrovy jako brána běženců do Evropy. Počty migrantů rostou, destinace čelí krizi

Číst článek

„V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů,“ uvedli policisté.

Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibylo, cizinecká policie se těmito případy zabývá opakovaně. O víkendu zadrželi policisté pět migrantů na vyškovském letišti, řekli, že jsou z Afghánistánu. Nejvíce běženců na jihu Moravy letos zadrželi celníci. Na začátku listopadu na dálnici D2 kontrolovali kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřané a Turci. Lidi v návěsu odhalil velkokapacitní rentgen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme