Asi mám něco pod plachtou, hlásil řidič kamionu ze Srbska. Policie našla mezi dřevem tři migranty

Cizinecká policie z Vysočiny ve čtvrtek odhalila tři nelegální migranty, kteří jeli v nákladním prostoru srbského kamionu naloženého dřevem. Upozornil na ně devětatřicetiletý řidič kamionu, který jel ze Srbska do Belgie. Zastavil na 111. kilometru dálnice D1. Obsluze čerpací stanice řekl, že má zřejmě pod plachtou návěsu nějaké lidi, obsluha poté přivolala policii. Uvnitř byl Ind a dva Afghánci, uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinecká policie kontroluje řidiče | Foto: Jan Bachorík

Cizince bez dokladů policie našla až po důkladné kontrole nákladového prostoru. Lanko, které zajišťuje celý obvod návěsu, bylo přerušeno u pravé zadní hrany návěsu za celní plombou. Ve stejném místě bylo provizorně spojeno.

Policie našla v dodávce na Vysočině 13 běženců včetně dětí, byli ukryti za falešnou přepážkou

Číst článek

Cizinci se zřejmě po přestřižení lanka dostali do prostoru ložné plochy návěsu na dosud nezjištěném území, uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Řidič o nich podle zjištění policie nevěděl.

Dva z nich budou eskortováni na hranice se Slovenskou republikou, odkud kamion do Česka přijel, a předáni tamním úřadům.

Jeden z Afghánců je podle Čírtkové v zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách, protože už zřejmě zažádal o mezinárodní ochranu v jiné zemi Evropské unie. Pokud se to potvrdí, bude předán tam, uvedla Čírtková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme