Cizinecká policie zadržela při noční kontrole vlaků v Břeclavi dalších 13 migrantů

Policie v noci na dnešek při kontrole vlaků zadržela v Břeclavi 13 migrantů. Cizinci neměli cestovní doklady a povolení k pobytu v České republice. Na noční akci se podílela cizinecká policie, speciální pořádková jednotka i břeclavské obvodní oddělení. Zaměřili se na půlnoční vlaky z Vídně a z Budapešti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinecká policie kontroluje cestující ve vlaku | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Podle policejního mluvčího Pavla Švába cestovalo v rychlíku Chopin celkem 9 osob bez povolení k pobytu na území ČR, ve vlaku EuroNight Metropol směřujícím do Berlína pak další 3 běženci.

„Jednalo se o cizince ze Sýrie, Afghánistánu a Gambie. Aktuálně zjišťujeme, zda v některé zemi nepožádali o azyl,“ uvedl Šváb.

„Byla mezi nimi i těhotná žena a dva mladiství. Proto ve věci spolupracujeme i s pracovníky orgánu sociálněprávní ochrany dětí. Včera jsme zadrželi také jednoho Afghánce v autobusu z Rakouska,“ doplnil.

Slovenská policie kvůli demonstraci proti migrantům zadržela 41 Čechů

Číst článek

Dalších třináct uprchlíků zadrželi cizinečtí policisté tento týden také na pražském hlavním nádraží. Pocházeli z Pákistánu, Iránu, Sýrie, Afghánistánu a Somálska. Sedm z nich mělo už zažádáno o azyl v Řecku nebo v Maďarsku.

Policie informovala, že tyto osoby budou umístěny do záchytného zařízení pro cizince a následně vráceni do zemí, kde žádaly o azyl. U zbylých zadržených uprchlíků bude policie zjišťovat jejich totožnost a důvod migrace a na základě toho budou přijata další opatření.

Zvýšené kontroly na státních hranicích budou podle policistů pokračovat i nadále. A to jak na silnicích, tak na železnici.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme