Cizinecká policie zadržela při noční kontrole vlaků v Břeclavi dalších 13 migrantů

Policie v noci na dnešek při kontrole vlaků zadržela v Břeclavi 13 migrantů. Cizinci neměli cestovní doklady a povolení k pobytu v České republice. Na noční akci se podílela cizinecká policie, speciální pořádková jednotka i břeclavské obvodní oddělení. Zaměřili se na půlnoční vlaky z Vídně a z Budapešti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinecká policie kontroluje cestující ve vlaku

Cizinecká policie kontroluje cestující ve vlaku | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Podle policejního mluvčího Pavla Švába cestovalo v rychlíku Chopin celkem 9 osob bez povolení k pobytu na území ČR, ve vlaku EuroNight Metropol směřujícím do Berlína pak další 3 běženci.

„Jednalo se o cizince ze Sýrie, Afghánistánu a Gambie. Aktuálně zjišťujeme, zda v některé zemi nepožádali o azyl,“ uvedl Šváb.

„Byla mezi nimi i těhotná žena a dva mladiství. Proto ve věci spolupracujeme i s pracovníky orgánu sociálněprávní ochrany dětí. Včera jsme zadrželi také jednoho Afghánce v autobusu z Rakouska,“ doplnil.

Slovenská policie kvůli demonstraci proti migrantům zadržela 41 Čechů

Číst článek

Dalších třináct uprchlíků zadrželi cizinečtí policisté tento týden také na pražském hlavním nádraží. Pocházeli z Pákistánu, Iránu, Sýrie, Afghánistánu a Somálska. Sedm z nich mělo už zažádáno o azyl v Řecku nebo v Maďarsku.

Policie informovala, že tyto osoby budou umístěny do záchytného zařízení pro cizince a následně vráceni do zemí, kde žádaly o azyl. U zbylých zadržených uprchlíků bude policie zjišťovat jejich totožnost a důvod migrace a na základě toho budou přijata další opatření.

Zvýšené kontroly na státních hranicích budou podle policistů pokračovat i nadále. A to jak na silnicích, tak na železnici.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme