ČIŽP vyšetřuje nepovolené kácení stromů při stavbě dálnice na Ústecku

Česká inspekce životního prostředí vyšetřuje nepovolené kácení stromů při stavbě dálnice D8 na Ústecku. Mělo k němu dojít na několika místech v okolí staveniště tunelu Rajdejčín. Na vykácení stromků a keřů upozornili inspektory ekologičtí aktivisté ze sdružení Děti země.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stromy

stromy | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Ředitelka ústecké pobočky inspekce životního prostředí Jana Moravcová potvrdila, že se případem zabývají: " Na místě bylo zjištěno pokácení několika kusů dřevin. Kácení je již staršího data. V současné době inspekce zajišťuje další podklady a zjišťuje, zda bylo kácení provedeno v souladu se zákonem."

Pavel Lány z firmy Ředitelství silnic a dálnic, který za stavbu odpovídá, ale odmítl, že by stromky pokáceli jeho lidé. Podle něj je porazili místní obyvatelé:

"My jsme zjistili, že nejen tady a na některých dalších místech lidé objevili, že se tady bude stavět dálnice, tak občas si někdo vykácí v tom ohraničeném prostoru nějaké dřevo. My nevíme kdo, protože my jsme tam nechodili. Vzhledem k tomu, že jsme tam žádnou stavbu neměli, tak jsme to nesledovali."

Tomáš Šácha, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme