CK Holiday service má potíže, někteří klienti neodletěli na dovolenou

Šestnáct klientů cestovní kanceláře Holiday service neodletělo na prodloužený víkend do Istanbulu. Turecký organizátor totiž nezaplatil za charterový let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha - odletová hala (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

"Organizátor letu odmítl odbavit klienty cestovní kanceláře Holiday service, jelikož tato cestovní kancelář podle jeho vyjádření nezaplatila místa v letadle. Několik klientů přitom už bylo odbaveno a stálo přímo u vchodu do letadla, avšak byli vráceni zpět do haly ruzyňského letiště," řekl Radiožurnálu mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Okamura o potížách klientů Holiday service

Další cestovní kancelář, která měla v letadle také rezervovaná místa a které Holiday service odlet zprostřekoval, musela zaplatit za svoje klienty ještě jednou. Holiday service totiž turecké straně peníze nepřeposlal.

Cestovní kancelář Holiday service, která se specializuje na zájezdy do Turecka, měla podle Okamury problém už v minulosti. Její případný úpadek by byl letos už šestým krachem cestovní kanceláře v Česku. Naposledy to byla CK Tomi Tour, která v polovině července vyhlásila úpadek.

V Česku v současnosti podniká necelá tisícovka cestovních kanceláří. Společnost Mag Consulting, která se zabývá analýzami cestovního ruchu, odhaduje, že během tří až pěti let se jejich počet sníží zhruba na polovinu.

Šárka Slezáková, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme