CK Majestic Travel má údajně problémy. Potvrzují to klienti v Chorvatsku

Letošní letní sezóna hlásí zřejmě už šestou krachující cestovní kancelář. Do problémů se dostalo 40 klientů, kteří odcestovali autobusem do Chorvatska. Úpadek údajně postihl boskovickou společnost Majestic Travel, uvedla televize Nova.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní agentury a kanceláře (ilustrační foto).

Cestovní agentury a kanceláře (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Po příjezdu do letoviska Podaca na jihu země jim řidič odmítl vydat zavazadla, potvrdila jedna z turistek Marie Vaněčková. Ta jela na dovolenou s malou dcerou na vozíčku, která parno a stres špatně snáší.

„Musela jsem odvézt Marjánku už do chládku, protože už měla strach. Oni už všichni panikaří. Pan v autobuse nám nechce – nemůže – vydat zavazadla, protože nedostal zapalceno,“ řekla Českému rozhlasu Marie Vaněčková.

Později si lidé mohli vzít ze zavazadel alespoň nejnutnější věci.

Internetové stránky společnosti Majestic Travel jsou nedostupné. Postižení klienti se nemůžou dovolat ani majitelce cestovní kanceláře.

Poslední klienti zkrachovalé cestovní kancelář Globaltour se vrátili do Česka

Číst článek

V jednom týdnu je to podle všeho už třetí zkrachovalá cestovní kancelář. Dalšími na seznamu jsou GlobalTour a BG Travel. S jejich klienty už řeší situaci pojišťovna. Do finančních potíží se ještě dřív dostaly taky Asteri tour, Redgreentours a CK Filip.

Pokud je cestovní kancelář pojištěná proti úpadku, je situace o poznání růžovější. Návrat do Česka by neměl být problematický. A je taky velká naděje, že klient dostane alespoň část vložených peněz zpátky. Záleží, kolika turistů se krach dotkl a jak vysoké pojistné plnění společnost sjednala.

Nikola Bojčev, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme