CK Tomi Tour dala pojišťovně Union první údaje

Slovenská pojišťovna Union už obdržela první informace o počtu klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Tomi tour. Údaje jsou zatím pouze dílčí a mluvčí pojišťovny si netroufá odhadnout, kdy budou kompletní. Čím rychleji pojišťovna získá, tím dříve začne vyplácet odškodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zavřená pobočka CK Tomi Tour v Praze | Zdroj: ČTK

Magické číslo zní 234 miliony českých korun, na které byla cestovní kancelář Tomi tour pojištěna. Jestliže škody tuto částku převýší, klienti stoprocentní náhradu nedostanou, ale pouze poměrnou část. Českému rozhlasu to řekla mluvčí pojišťovny Union Judita Smatanová.

Union musí do škody zahrnout i náklady spojené s návratem turistů ze zahraničí. Dnes v noci se vrací poslední klienti z Egypta, jejich letadlo přistane v Praze před půlnocí. Repatriace turistů podle mluvčí pojišťovny postupuje podle plánu.

O odškodnění už požádalo přes tři tisíce zákazníků. Pojišťovna upozorňuje, že přijímá pouze originály dokladů o zaplacení zájezdu a originál smlouvy s cestovní kanceláři.

Přečtěte si také:
Tomio Okamura: Václav Fischer věděl o problémech Tomi Tour déle než rok
Krach Tomi Tour se dal podle odborníků předpokládat
Malé cestovní kanceláře můžou přijít kvůli zkrachovalé Tomi Tour o klienty
Zkrachovalou Tomi Tour vyšetřuje policie
V Česku jsou zpět první klienti zkrachovalé Tomi Tour
CK Tomi Tour končí, v zahraničí zůstávají tisíce jejích klientů

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme