Členové týmu Bobošíkové uveřejnění v Blesku o ničem nevědí

V dnešním vydání bulvárního deníku Blesk byl otištěn snímek dokumentu se jmény údajného týmu spolupracovníků nové ředitelky zpravodajství České televize Jany Bobošíkové. Mezi nimi jsou například moderátoři Antonín Zelenka a Martin Severa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako redaktoři jsou tam uvedeni Vlaďka Dufková z České televize, bývalý redaktor Českého rozhlasu Jiří Boháček, ale také současní redaktoři Radiožurnálu Marie Vrábelová a Jan Mišurec. Ten ale odmítl, že by Janě Bobošíkové na spolupráci kývl.

V seznamu spolupracovníků Jany Bobošíkové uveřejněném v Blesku figuruje také moderátorka prvních zpráv nového vedení České televize Dana Makrlíková. Ta Českému rozhlasu potvrdila, že pokud se zlepší technické podmínky pro vysílání, je ochotna zpravodajské relace moderovat i nadále. Konečnou podobu seznamu ale zatím nezná.

Nový generální ředitel České televize Jiří Hodač se musí co nejdříve postarat, aby vysílal i zpravodajství. Požaduje to po něm Rada České televize. Tím, jak Hodač noční usnesení dodrží, se bude Rada zabývat 2. ledna. Vysílací prostory České televize na Kavčích horách ovládají už několik dní zaměstnanci, kteří nesouhlasí se jmenováním nového vedení televize. Předseda Rady Miroslav Mareš vysvětlil, proč v usnesení není, jakým způsobem má generální ředitel Hodač postupovat.

Nové vedení České televize ale zřejmě řešení má. K soudu podalo žádost o předběžné opatření. Jeho vydání by mohlo policii umožnit vyklizení prostor na Kavčích horách, které obsadili někteří zaměstnanci. Podání žádosti o vydání předběžného opatření potvrdila Českému rozhlasu ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme