Členové Ztohoven půjdou kvůli trenýrkám na Hradě k soudu. Hrozí jim 3 roky

Případ červených trenýrek vyvěšených na Pražském hradě skončí u soudu. Státní zástupce obžaloval tři členy skupiny Ztohoven z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci za to, že loni v září obří červené trenýrky vyvěsili místo prezidentské standarty. Kauzu bude řešit Obvodní soud pro Prahu 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové skupiny Ztohoven stáhli na Pražském hradě prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké červené trenky | Foto: Ztohoven

„Dnešního dne byla podána k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 obžaloba na tři osoby týkající se uvedené věci, a to pro přečin výtržnictví, poškození cizí věci a krádeže. Všechny tři osoby jsou ohroženy trestní sazbou až na tři roky,“ uvedl státní zástupce Jan Lelek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu červených trenýrek vyvěšených na Pražském hradě projedná soud. S Petrem Žílkem, členem skupiny Ztohoven, která za akcí stojí, mluvil Vladimír Kroc

Člen skupiny Ztohoven Petr Žílka Českému rozhlasu řekl, že ho obžaloba nepřekvapila.

„Těšíme se na to. Jednak to bude za námi a bude to i další posun v projektu, protože my jsme vykopli míč, teď nám přijde zpátky,“ prohlásil.

„Bude zajímavé, jak bude vypadat konfrontace, co z toho vyplyne, jak se k tomu soud postaví, jak budou vypadat případné sankce, které uloží. Myslím si, že to hodně vykreslí stav našeho právního systému v současnosti,“ dodal.

Soudy se už dříve ve zkráceném řízení rozhodly členy skupiny Ztohoven nepotrestat a případ vrátily policii. Ta muže obvinila.

Vyvěšením trenýrek na Pražském hradě chtěli performěři vyjádřit nesouhlas s chováním prezidenta Miloše Zemana.

Kauza hradní trenýrky | Foto: Český rozhlas

Projekty skupiny Ztohoven | Foto: Český rozhlas

ČRo, Václav Rokyta, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme