ČLK bude dál podporovat protest Děkujeme, odcházíme

V Praze dnes končí třídenní sjezd České lékařské komory, na kterém obhájil funkci staronový prezident Milan Kubek. Kromě přípravy usnesení je na dnešek plánovaná diskuse delegátů sjezdu s politiky, zástupci krajů a také zdravotních pojišťoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfové lékařské komory Milan Kubek a LOK Martin Engel | Zdroj: ČTK

Milan Kubek na sjezdu zdůraznil, že ČLK bude i nadále podporovat akci Lékařského odborového klubu Děkujeme, odcházíme, ve které na čtyři tisíce doktorů hrozí hromadnou výpovědí na konci roku.

„Akce Děkujeme, odcházíme, kterou Česká lékařská komora plně podpořila, nemá za cíl vyhnat lékaře do emigrace. Jejím cílem je naopak zlepšit pracovní podmínky lékařů v našich nemocnicích, aby odcházet nemuseli,“ uvedl. Podle něj by obrovská vlna emigrace lékařů nastala v momentě, kdy by akce skončila neúspěchem.

Nedostatek peněz ve zdravotnictví bude také jedním z témat dnešní diskuse delegátů se zástupci politických stran, krajů a zdravotních pojišťoven. K diskusi byl přizván i ministr zdravotnictví Leoše Heger.

Ten už včera na sjezdu představil reformní změny ve zdravotnictví a komoru požádal o jejich podporu. Heger také podle svých slov věří, že bude pokračovat dobrá spolupráce jeho úřadu s Českou lékařskou komorou.

„My jsme se už mnohokrát setkali. Vysvětloval jsem své záměry na předsednictvu komory. Setkal jsem se s relativně kladnými ohlasy. Přestože ve zdravotnictví se nikdy nemůžete zavděčit všem, tak přijetí pro mě bylo docela milé,“ přiblížil.

Ze strany komory budou podle něj neustále podněty na věci, které je potřeba vylepšovat. „S tím se musí počítat. Ale já jsem na tu komunikaci připraven,“ dodal.

Lenka Jansová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme