ČLK: Jihlavská nemocnice se špatně stará o pacienty

Krize v jihlavské nemocnici pokračuje. Česká lékařská komora tvrdí, že se nemocnice kvůli zavedení směnného provozu špatně stará o některé pacienty. Na šéfa tohoto zdravotnického zařízení Dušana Hubače proto podala trestní oznámení. Krajské státní zastupitelství v Brně teď bude prověřovat, jestli se ředitel nemocnice nedopustil trestného činu obecného ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Česká lékařská komora má podle svého prezidenta Davida Rátha soupis případů jednotlivých pacientů, kterým se kvůli směnnému provozu v jihlavské nemocnici dostává špatné péče. "Jde o onkologicky nemocné pacienty trpící těžko ztišitelnou nebo dokonce neztišitelnou bolestí. Jde o nemocné, kteří potřebují rychle vyšetřit, neboť mají podezření na zhoubný nádor."

Ředitel nemocnice Dušan Hubač o žádném takovém seznamu neví. "Já seznam žádný nemám. Požádal jsem předsedu okresního sdružení České lékařské komory. On mi říkal, že existuje nějaký seznam. Já se přiznám, že jsem ho neviděl, nevím, kolik je tam lidí, takže to nemůžu vyloučit ani potvrdit."

Z trestného činu obecního ohrožení podezřívá Česká lékařská komora i přednostu okresního úřadu v Jihlavě. Ten se podle Ratha provinil tím, že do krize v nemocnici účinně nezasáhl a Hubače neodvolal.

Osmdesát ze 130 lékařů jihlavské nemocnice vyhlásilo stávkovou pohotovost koncem února. Ředitel se totiž s nimi nedohodl na odměňování za přesčasové hodiny a služby navíc a zavedl směny. Směnný provoz znamená podle nich omezení počtu operačních týmů a sníženou kvalitu péče. Žádají proto okamžité zrušení směnného provozu a odvolání ředitele Dušana Hubače.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme