ČLK není kvůli nedostatku personálu schopná garantovat bezpečnost zdravotní péče

Česká lékařská komora tvrdí, že kvůli nedostatku peněz na personál v nemocnicích už není schopná garantovat kvalitu a bezpečnost zdravotní péče v Česku. Komora dnes představí plán na zlepšení českého zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operační sál. Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay

Kvůli nedostatku personálu už loni na podzim musely některé regionální nemocnice zavřít vybraná oddělení, nebo omezit jejich provoz.

Podle předsedy České lékařské komory Milana Kubka pojišťovny málo platí lékařům a sestrám za jejich práci, a proto z českého zdravotnictví odcházejí. Lékaři do zahraničí, sestry si hledají práci mimo obor.

„Kvůli nízkým úhradám od zdravotních pojišťoven se zbytečně prodlužují čekací doby na vyšetření a plánované operace. V řadě regionů nejsou lidé schopni sehnat praktického lékaře,“ říká Kubek.

Ve státních zdravotnických zařízeních loni i letos stouply platy o pět procent, tak jak nařídilo ministerstvo zdravotnictví. V regionálních nemocnicích, které jsou většinou soukromé, ale platy rostou pomaleji.

Průměrný měsíční plat ve zdravotnictví (2008 - 2014)

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme