ČLK se pokusí získat příznivce mezi dalšími politiky a poslanci

Debata České lékařské komory s ministrem zdravotnictví během soboty a zároveň prvního dne sjezdu ČLK v Brně nepřinesla žádný výsledek. Lékaři dál trvají na tom, že reforma Leoše Hegera je špatná, ministr ji naopak považuje za cestu ke stabilizaci zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezd České lékařské komory v Brně

Sjezd České lékařské komory v Brně | Zdroj: ČTK

Delegáti se proto dnes budou snažit získat podporu jiných politiků.

„Čekáme minimálně to, že si vyslechnou naše stížnosti, vyslechnou si naše připomínky, a že je přenesou tam, kde se rozhoduje. To znamená na půdu vlády, na půdu poslanecké sněmovny,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek.

ČTĚTE TAKÉ: Sjezd ČLK v Brně zatím dohodu nepřinesl, lékaři jsou pohoršeni

Podle lékařů ministerstvo neplní sliby, které dalo odborům na jaře. Vadí jim také, že ministerstvo nemá v plánu zvýšit od ledna mzdy lékařů o 10 procent, jak bylo dohodnuto, ale pouze o 6,25 procenta.

Sobotní debata se dotkla také privátních lékařů. V rámci reformy by se měli znovu registrovat, což vnímají jako cestu k tomu, jak s některými z nich neobnovit smlouvy. Ministr zdravotnictví to považuje pouze za administrativní věc, lékařům se to ale nelíbí, a chtějí se obrátit na Ústavní soud.

Zuzana Kopuletá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme