CME: Železná definitivně přišla o majetek ve Francii

Francouzský soud údajně s konečnou platností zabavil bývalé manželce ředitele televize Nova Martě Železné zámeček v Bretani. Objekt a jeho vybavení včetně uměleckých děl tak mohou být prodány s tím, že příjem z prodeje připadne společnosti CME. Radiožurnálu to řekl mediální zástupce CME Michal Donath. Železná má navíc uhradit veškeré náklady soudního řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud

Podle Donatha je rozhodnutí v souladu s výrokem mezinárodní arbitráže v Amsterodamu, která za porušení smluvních závazků s americkým investorem dala pokyn k obstavení majetku jak šéfa televize Nova, tak i jeho bývalé ženy. "Francouzská soudkyně, která na návrh CME rozhodovala o výkonu amsterodamského arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému, potvrdila jak obstavení zámečku Železných, tak zabavení veškerého vnitřního zařízení," řekl.

Původně o tom rozhodl příslušný francouzský soud v únoru 2001. Železná podle Donatha usilovala o zrušení jeho rozhodnutí s tím, že vlastníkem tohoto majetku je výlučně jen ona, a že nikdy nepatřil do společného majetku manželů Železných. Soud tyto argumenty odmítl a dokonce jí nařídil uhradit CME veškeré náklady řízení. Zámeček v Langourian a jeho vybavení včetně uměleckých děl tak mohou být prodány a příjem z prodeje připadne společnosti CME.

Právní zástupce Železné František Vyskočil ale tvrdí, že písemné vyrozumění nedostal. Rozhodnutí nepovažuje za konečné a je možné se proti němu odvolat.

Andrea Skalická, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme