CME: Železná definitivně přišla o majetek ve Francii

Francouzský soud údajně s konečnou platností zabavil bývalé manželce ředitele televize Nova Martě Železné zámeček v Bretani. Objekt a jeho vybavení včetně uměleckých děl tak mohou být prodány s tím, že příjem z prodeje připadne společnosti CME. Radiožurnálu to řekl mediální zástupce CME Michal Donath. Železná má navíc uhradit veškeré náklady soudního řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud

Podle Donatha je rozhodnutí v souladu s výrokem mezinárodní arbitráže v Amsterodamu, která za porušení smluvních závazků s americkým investorem dala pokyn k obstavení majetku jak šéfa televize Nova, tak i jeho bývalé ženy. "Francouzská soudkyně, která na návrh CME rozhodovala o výkonu amsterodamského arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému, potvrdila jak obstavení zámečku Železných, tak zabavení veškerého vnitřního zařízení," řekl.

Původně o tom rozhodl příslušný francouzský soud v únoru 2001. Železná podle Donatha usilovala o zrušení jeho rozhodnutí s tím, že vlastníkem tohoto majetku je výlučně jen ona, a že nikdy nepatřil do společného majetku manželů Železných. Soud tyto argumenty odmítl a dokonce jí nařídil uhradit CME veškeré náklady řízení. Zámeček v Langourian a jeho vybavení včetně uměleckých děl tak mohou být prodány a příjem z prodeje připadne společnosti CME.

Právní zástupce Železné František Vyskočil ale tvrdí, že písemné vyrozumění nedostal. Rozhodnutí nepovažuje za konečné a je možné se proti němu odvolat.

Andrea Skalická, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme