ČNB už podala trestní oznámení na manažery IPB

Česká národní banka podala koncem září trestní oznámení na bývalé manažery Investiční a Poštovní banky. Podezírá je ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění a porušování povinností při správě cizího majetku při výkonu bankovní činnosti IPB. Oznámil to mluvčí ČNB Milan Tománek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uevdla mluvčí republikového Úřadu vyšetřování Soňa Jindráková, vyšetřovatelé se zatím případem nezabývají, protože trestní oznámení neobdrželi. Banka ale podala oznámení už 25. září.

Podezření manažerů ze spáchání trestných činů se podle Tománka opírá o výsledek bankovního dohledu a o hlášení, která IPB poskytovala v rámci regulujících povinností. Podkladem trestního oznámení byla také zvláštní zpráva auditora vypracovaná pro nuceného správce. Tománek ale nechtěl prozradit, která jména do trestního oznámení uvedl. Podle dnešních Lidových novin by mohlo jít například o bývalého generálního ředitele banky Jana Klacka, který vedl banku v letech 1998 až 2000, předsedu představenstva z let 1993 až 1998 Jiřího Tesaře a jejich zástupce Libora Procházku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme