Co řekl hejtman Košta: Sorry jako. Pustím tygra z klece. Odmítám se stýkat v kanálu

Olomoucký hejtman Oto Košta (za ANO) odmítl výzvu krajského zastupitelství hnutí ANO, aby odstoupil ze své funkce. Nechystá se rezignovat ani poté, co nespokojenost s ním vyjádřil také šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Ten o Koštovi dokonce řekl, že má problémy s alkoholem. Košta se k celé situaci vyjádřil na tiskové konferenci. Nejzajímavější výroky si můžete přečíst v článku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr Hnutí ANO 2011 v Olomouckém kraji Oto Košta

Lídr Hnutí ANO 2011 v Olomouckém kraji Oto Košta | Foto: Monika Pustovková

Koštu k rezignaci vyzvali krajští zastupitelé a členové krajského předsednictva hnutí ANO. Podle nich i Babiše nezvládá Košta vedení kraje. Kritizují také, že jako svého poradce zaměstnal přechozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD. Košta ale veškerá tvrzení odmítá a odstoupit nechce. Své myšlenky a postoje prezentoval hejtman na tiskové konferenci. Hejtmanivy výroky si můžete přečíst zde:

„Odmítám se s lidmi, které znám léta, stýkat v kanalizační síti, to není můj styl."

„Vážení přátelé, musím vám říct, že když jsem potom večer přišel domů a pustil jsem si zpětně čtvrtý díl Bohémy, tak jsem celkem pochopil, proč Němci měli docela snadnou úlohu, protože tak statečně, jak se udávali Češi, to se myslím děje v málokterém národě. I pro mě, který pracuje 35 let v medicíně a myslel si, že už je na vše zvyklý, že už všechno zažil, umí se podívat člověku do očí a oznámit mu, že je smrtelně nemocný, lidé po mně chtěli prognózu života, musíte jim říct, že běžná délka života je třeba půl roku, jistě chápete, že to nejsou zprávy, které se říkají snadno. To jsem málokdy viděl, když spadnou masky a lidé se musí demaskovat, odkrýt. Je to docela masakr a je opravdu potřeba dost vnitřní síly, aby to člověk ustál."

Výroky hejtmana Oto Košty z ANO | Foto: Český rozhlas

„Do politiky jsem šel s tím, že na to člověk musí mít žaludek, možná i proto někomu praskají žaludeční vředy a stávají se i jiné nemilé příhody."

„Zvláštní bylo, že na celostátních webových stránkách, kam jsme posílali podklady poměrně zásadních věcí, jako je moje jednání s rektorem a následně jednání rozšířených rad, moje jednání s primátorem a následné jednání rozšířených rad města a kraje, kde se dohodly konkrétní věci: otázky heliportu, otázky rozpočtu a tak dále, jedinkrát jsme to nedostali do celostátních webových stránek. Já si velmi vážím, že tam hodně příspěvků z Prahy, Brna a Ostravy, ale v porovnání s tímto, o čem tady mluvím, si myslím, že vynalezení chytrého sběru na psí výkaly, se mi nezdá tak úplně zásadní ve smyslu toho, co jsem teď před chvílí řekl."

„Mohl bych říct sorry jako, ale nezdá se mi to korektní."

Výroky hejtmana Oto Košty z ANO | Foto: Český rozhlas

„Já si nevzpomínám, že bych spolu s panem Babišem někdy pil, to bych musel být hodně naplocho."

„Možná se ukáže, že ještě obchoduji se zbraněmi v Sýrii nebo že jsem podporovatel Islámského státu, napadají mě různé věci, uvidíme.“

„Začínám být lehce rozezlen a může dojít k tomu, že pustí tygra z klece. Teď ještě ne, zatím vrčím za mřížemi.“

Výroky hejtmana Oto Košty z ANO | Foto: Český rozhlas

„U některých lidí je napoleonský komplex daný geneticky, třeba i vzrůstem, já to pochopím.“

„Ti lidé vůbec netuší, co vlastně otevřeli,“ zmínil s tím, že je odvážný člověk a „nepatřím do kategorie přizdis*áči“.

„Myslím, že přežiju. Tlak je taky v pořádku. Cukr jsem ještě neměřil.“

Výroky hejtmana Oto Košty z ANO | Foto: Český rozhlas

Dominika Píhová, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme