Co se přihodilo o půlnoci?

Změna v letopočtu nás nutí k zamyšlení. Naše budoucnost závisí především na nás a měli bychom vykročit správně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co se přihodilo o půlnoci? Změnilo se tisíciletí, změnilo se století, desetiletí i rok. Ke každé z těch změn se vztahují jiné naděje a obavy a tedy i jiná přání. Pokud jde o příští tisíciletí, můžeme si například přát, aby se naše planeta nesrazila s obrovským meteoritem, kometou, anebo aby se nějak neporouchalo Slunce.

K příštímu století se hodí přání, abychom jako lidstvo našli společnou řeč s planetou, kterou obýváme, abychom se ji ve svém životním zájmu naučili respektovat, abychom ji ve své pošetilé marnivosti nezničili. S příštím desetiletím se nabízí spojit naději, že se dočkáme slušného postavení ve slušné Evropě. Jedno i druhé se zdá být na dosah ruky.

Ani my, ani Evropa nejsme ohroženi zvenčí, stačí když si problémy nezpůsobíme sami. Nakonec je zde příští rok, který začíná tam, kde skončil minulý. Přinášíme si do něj jak to, co se nám podařilo, tak i to, v čem jsme neuspěli, své loňské sny i pochybnosti, rozdělanou práci, přátelské, či partnerské vztahy, své lásky ale i své zápasy a spory.

Všechno na chvíli v samém závěru roku, desetiletí, století i tisíciletí přikryl sníh. Snad abychom si lépe uvědomili své první kroky, abychom pečlivě otiskli první stopy do nového času. Soustředěně, s čistou myslí, svátečně i statečně každý sám za sebe. Ať jsou to stopy, které povedou k dobrému cíli a ať i po té, co přijde obleva, zůstanou otištěny v nás.

Přejme si vzájemně, abychom dnes vykročili správně každý sám za sebe. Jenom tak správně vykročíme společně. Do nového roku, nového desetiletí do nového století.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme