ČOI: Každá třetí kontrola předvánočního prodeje kaprů odhalila pochybení

Při každé třetí kontrole předvánočního prodeje kaprů Česká obchodní inspekce zaznamenala porušení předpisů. Inspektoři ohlásili mimořádnou akci tento týden a kontroly skutečně mezi prodejce chodí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvánoční prodej kaprů | Zdroj: ČTK

"Dneska nic, ale včera tady byli," říká obchodník nabízející kapry na Tylově náměstí v Praze. Kontroly obchodní inspekce se týkají poctivosti prodeje.

"Zhruba v každém třetím případě byla zjištěna některá závada. To znamená porušení zákona o ochraně spotřebitele," potvrzuje mluvčí Miloslava Fléglová s tím, že pokud zákazníci například nedostanou při nákupu účtenku, mohou to sami ohlásit na Českou obchodní inspekci.

Do ulic vyrazili před Vánocemi i veterináři. Ti prověřují, zda ryby nepřinášejí vánočním oslavám příliš velkou oběť. "Samozřejmě musíme dodržovat hygienu a nesmíme kaprům škodit. Musí být v pořádku. K základním pravidlům patří i správné zabití zvířete," potvrzuje obchodník.

Zároveň dodává, že hlavní nápor zájemců o koupi kapra přichází ke kádím právě teď.

Lenka Šumová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme