ČOI upozorňuje na nebezpečné pěnové skládací dlaždice

Česká obchodní inspekce odhalila další nebezpečnou hračku. Jde o pěnové skládací dlaždice pro děti, které prodávají především hypermarkety a jsou nebezpečné kvůli zápachu. Chemikálie dráždí oči a sliznici a může dítěti způsobit i zdravotní problémy. ČOI nařídila stažení dlaždic z prodeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo ČOI v Hradci Králové | Foto: Česká obchodní inspekce

Před nebezpečnou hračkou spotřebitele varuje Česká obchodní inspekce v Hradci Králové. Pobočku na výrobek upozornila zákaznice, které se nezdál jeho intenzivní zápach. ČOI nechala udělat rozbory dlaždic z pěnové gumy. Výsledky Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu prozradil ředitel královéhradecké České obchodní inspekce Karel Nohejl.

"Tam jednoznačně nevyhovuje výrobek z hygienických důvodů. Státní zdravotní ústav vydal stanovisko, že obsahuje nadlimitní množství chemických látek, které prchají do ovzduší a nejen, že dráždí oči nebo sliznici u dítěte, ale při dlouhodobějším používání by mohly způsobovat i zdravotní problémy."

Česká obchodní inspekce nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.

Marián Vojtek, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme