ČOI varuje před dětskou postýlkou z Polska. Děti se v ní mohou udusit

Česká obchodní inspekce varuje před dětskou postýlkou s názvem Zbyszek P z Polska. Děti se v ní můžou zranit, uškrtit nebo udusit. Inspektoři nařídili distributorovi, aby stáhl výrobek z trhu a už zakoupené výrobky převzal od zákazníků. Dřevěné díly postýlky nejsou pevné, můžou se zlomit a dítěti způsobit vážná zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dětské postýlce Zbyszek P z Polska se mohou děti zranit, uškrtit nebo udusit | Foto: Česká obchodní inspekce

Zkouška prokázala nízkou pevnost použitých dřevěných dílů, po jejichž zlomení může dojít k následnému zranění dítěte o poškozené příčky bočnic nebo dna postýlky.

Otvory a mezery na postýlce mohou být příčinou zranění dítěte v případě, že se zachytí v těchto mezerách horními nebo dolními končetinami nebo strčí do otvoru prstíky.

Na rohových vyčnívajících hranolech se zase může dítě zachytit nevhodným oděvem nebo jeho ozdobou a následně uškrtit.

Varování před toaletní vodou

Ministerstvo zdravotnictví zase varuje před používáním toaletní vody Dooidaff Cool Water Woman.

Kosmetický přípravek se dováží z Číny a v Evropské unii neexistuje firma ani odpovědný člověk, který by měl o výrobku potřebnou dokumentaci a předložil Evropské komisi informace o jeho složení. ČTK to dnes řekl hlavní hygienik Vladimír Valenta.

Toaletní voda v lahvičce o obsahu 100 mililitrů se prodává v Centrum marketu v Bärensteinské ulici ve Vejprtech. Flakón je vložen do papírové skládačky obalené celofánem.

Na skládačce jsou anglické nápisy identifikující výrobek, jeho objem a složení. Výrobek je podle hygienika také označen jako parfém, přestože jde o toaletní vodu s mnohem nižším podílem vonných látek.

ČTK, David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme