ČOI varuje před nebezpečnou hračkou, skládacím kačerem z Polska

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje spotřebitele před další nebezpečnou hračkou. Jde o skládacího plastového kačera, který kvůli riziku spolknutí jeho částí představuje riziko zejména pro děti do tří let. Kontroloři prodej této hračky polského výrobce zakázali a distributor ji stáhl z trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečná hračka skládacího kačera | Foto: Česká obchodní inspekce

Barevná plastová hračka s hlavou kačera prodávaná v průhledném plastovém obalu je skládací, jednotlivé různobarevné kroužky se nasazují na tyčku pevně připojenou k podstavci.

"Při zkoušce tahem se uvolnila očička hračky. Při nešťastné shodě okolností může dítě tuto uvolněnou část spolknout nebo vdechnout, což může vést k zablokování dýchacích cest, případně k poranění vnitřních orgánů," řekl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Hračka také nebyla při prodeji vybavena informacemi pro spotřebitele v českém jazyce. Doporučený věk dítěte a informace o doporučeném způsobu údržby hračky byly uvedeny pouze v polském jazyce.

Vzhledem k vysoké míře rizika byla hračka nahlášena do systému nebezpečných výrobků Rapex, uvedla Česká obchodní inspekce v tiskové zprávě.

Nebezpečná hračka skládacího kačera | Foto: Česká obchodní inspekce

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme