Za neděli přibylo 71 nových případů covidu-19. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,87

Laboratoře v Česku odhalily v neděli v mezitýdenním srovnání opět méně nových případů koronaviru, potvrdily jich 75, o 41 méně než předchozí neděli. V uplynulých sedmi dnech připadá v Česku na 100 000 obyvatel necelých 13 případů covidu. Takzvané incidenční číslo se snižuje osmý den. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo na 0,87, níže bylo naposledy ke konci června.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci v neděli naočkovali 26 705 lidí, zhruba o 6500 méně než před týdnem. (ilustrační foto) | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

Pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci, se drží osm dní v řadě. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání osm dní. Ministerstvo eviduje za poslední týden celkem 1345 pozitivních testů, předchozí týden to bylo téměř 1600. Nejvíce případů v minulém týdnu potvrdily laboratoře v úterý, a to 301.

Za sobotu laboratoře vykazují nejméně nakažených od konce června. O pětinu klesl počet naočkovaných

Číst článek

Pod dvě stovky se pak počty nově pozitivních dostaly ve čtvrtek, v pátek a v sobotu. Původně ministerstvo za sobotu uvádělo 69 potvrzených případů, v pondělí ale údaje za sobotu revidovalo na 130.

Laboratoře v neděli provedly téměř 62 000 testů, zhruba o 5000 méně než před týdnem. Podíl pozitivních výsledků u preventivních testů klesl na 0,08 procenta.

V případě diagnostických testů, které podstupují mimo jiné lidé vykazující příznaky, bylo pozitivních 0,72 procenta vzorků. U epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, podíl nakažených klesl na 0,13 procenta.

Incidenční číslo kleslo k dnešku ve většině krajů, stouplo pouze v Libereckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině.

Očkovat proti covidu se nenechá 23 procent Čechů, odmítačů postupně ubývá, uvádí průzkum CVVM

Číst článek

Nejhorší situace je i nadále v Praze, kde je v posledních sedmi dnech na 100 000 obyvatel 32 případů nákazy. V Plzeňském kraji je incidence 29, ve středních Čechách 17 a v Libereckém kraji 11. Ostatní kraje jsou pod deseti. Nejlépe je na tom Olomoucký a Královéhradecký kraj, kde připadá na 100 000 obyvatel zhruba pět nakažených za poslední týden.

V nemocnicích bylo v neděli s covidem 32 lidí, v těžkém stavu byli tři pacienti. Před týdnem bylo s nákazou hospitalizováno zhruba stejně nemocných s covidem, pacientů v těžkém stavu bylo sedm.

Zdravotníci v neděli naočkovali 26 705 lidí, zhruba o 6500 méně než před týdnem. Od začátku vakcinace aplikovali bezmála deset milionů dávek, ukončené očkování má téměř 4,6 milionu lidí.

V Česku se dosud koronavirem prokazatelně nakazilo 1 672 547 lidí, 98 procent z nich se vyléčilo a 30 357 s onemocněním covid-19 zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme