Česko eviduje za neděli 116 nových případů, reprodukční číslo kleslo pod hodnotu jedna

V neděli v Česku přibylo 116 potvrzených případů nemoci covid-19, o 31 méně než o týden dřív. Reprodukční číslo určující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se k pondělí snížilo na 0,96 z 1,11. Naposledy bylo pod hodnotou jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, na konci června.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprodukční číslo kleslo z 1,11 na 0,96 (ilustrační foto) | Foto: Andreas Gebert/File Photo | Zdroj: Reuters

Počet hospitalizovaných s koronavirem se v porovnání s uplynulými dny téměř neměnil, v nemocnicích bylo k neděli 28 takových pacientů, z toho šest ve vážném stavu. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Za uplynulých sedm dnů připadá v zemi na 100 000 obyvatel zhruba 15 nakažených, stejně jako v předchozích čtyřech dnech. Nejhorší situace zůstává v Praze, kde za poslední týden odhalily testy 42 nových případů nákazy na 100 000 obyvatel. Naopak nejlepší je v Olomouckém kraji s pěti případy na 100 000 obyvatel.

Od začátku epidemie se v Česku covidem-19 prokazatelně nakazilo přes 1,671 milionu lidí, z toho 98 procent se uzdravilo a 30 338 lidí zemřelo. Od začátku července přibylo do statistik zatím šest případů úmrtí lidí s prokázaným covidem. Za shodné období v červnu to bylo šest desítek případů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme