V neděli přibylo 278 nově nakažených koronavirem. Oproti minulému týdnu šíření mírně zpomaluje

Tempo šíření nemoci covid-19 v Česku dál mírně zpomaluje. Testy v neděli prokázaly 278 nových případů nákazy koronavirem, o 74 méně než první říjnovou neděli. Ubylo i hospitalizovaných s prokázaným covidem – v nemocnicích leží 1414 pacientů, o 213 méně než před týdnem. Ve vážném stavu je 43 pacientů, před týdnem jich bylo 49. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na covid v nemocnici Bulovka

Testování na covid v nemocnici Bulovka | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidí s covidem-19 v nemocnicích bylo v neděli nejméně za poslední týden. Nejméně jich v neděli také zemřelo. O život přišli tři lidé proti 13 před týdnem. Od začátku epidemie v březnu 2020 ministerstvo v Česku eviduje 41 240 úmrtí s covidem-19.

Případů nákazy je 4,1 milionu. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 344 104.

Denní nárůsty počtu nakažených v mezitýdenním srovnání stoupaly v pracovních dnech od začátku září, výjimkami byly některé víkendové dny a sváteční 28. září. V prvním říjnovém týdnu poprvé od konce srpna denní počet nakažených v mezitýdenním srovnání klesl i v pracovních dnech, a to v úterý, čtvrtek a pátek, poté také v sobotu a v neděli.

Incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel, se výrazně nezměnilo, činí 168. Nejvyšší incidence zůstává v Královéhradeckém kraji s 201 případy, nejnižší v Karlovarském kraji se 112 případy na 100 000 obyvatel.

Lidé chřipku podceňují. Vakcína ale dokáže ochránit před vážným průběhem, říká epidemiolog Kynčl

Číst článek

Antigenní nebo PCR test na koronavirus v neděli v Česku podstoupilo 1414 lidí, o týden dřív jich bylo 1749. Pozitivní je zhruba každý třetí test u člověka s příznaky. Proti nemoci covid-19 bylo v Česku plně očkováno 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo přes 4,3 milionu lidí a druhou 373 805 lidí.

Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem a úmrtím na covid-19. Maximální počty nakažených očekávají odborníci na přelomu listopadu a prosince, do té doby doporučuje přeočkování hlavně starším či nemocným lidem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme