Počty nově nakažených mírně stoupají, zahájení školního roku se ale obejde bez ochranných opatření

V Česku v mezitýdenním srovnání čtvrtý den v řadě mírně rostou denní počty nově nakažených koronavirem, ve středu testy odhalily 1927 případů, což je o 69 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 887 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antigenní testování žáků základní školy

Počty nakažených rostou sice čtvrtý den v řadě, zatím se ale jedná o desítky případů (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou dál ubývá, ve středu vyžadovalo nemocniční péči 744 nakažených, v mezitýdenním srovnání asi o 160 méně. V těžkém stavu je 20 pacientů, před týdnem jich byl dvojnásobek.

Počty nově nakažených mírně rostou v mezitýdenním srovnání od neděle, do soboty deset dní v řadě klesaly.

Testovat se ve středu nechalo asi 7500 lidí. Podíl pozitivních výsledků se v mezitýdenním srovnání změnil jen nepatrně. V případě preventivních bylo pozitivních přes šest procent vzorků, u nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky nemoci, to bylo 31 procent a u epidemiologických testů, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, byla pozitivní pětina.

Incidenční číslo, které uvádí počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na sto tisíc obyvatel, se drží druhý den na hodnotě 102. Nejvyšší je v Královéhradeckém kraji se 117 případy a nejnižší v Karlovarském kraji v přepočtu s 83 případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno více než 4,04 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je asi 307 700. Za celou dobu epidemie zemřelo 40 829 lidí s potvrzenou nákazou.

Zájem o očkování a plné lavice

Vakcína proti covidu před nástupem do školy? ‚Dětskou populaci bych teď neočkoval,‘ míní Prymula

Číst článek

Proti covidu-19 bylo v Česku plně naočkováno zhruba 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo téměř 4,3 milionu lidí a druhou přes 162 tisíc. Ve středu bylo naočkováno 5552 lidí, asi o tisícovku méně než před týdnem

Otázkou je, jak se do čísel promítne začátek školního roku. Letos se na rozdíl od předešlých dvou let obejde bez nařízení proti epidemii covidu-19. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme