V sobotu přibylo 133 případů nákazy, o sedm méně než před týdnem. Naočkovalo se téměř 14 tisíc lidí

Testy v Česku v sobotu potvrdily 133 případů koronaviru, tedy o sedm méně než před týdnem. V mezitýdenním srovnání bylo ale i méně testů. Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, se druhý den po sobě drží pod hodnotou 12. S covidem-19 bylo v nemocnicích 59 lidí, o deset víc než minulou sobotu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoře v Česku provedly za sobotu 68 tisíc testů na koronavirus (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dávku očkování za sobotu dostalo zhruba 13 800 lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Incidenční číslo je nejvyšší je v Praze s víc než 27 nakaženými na 100 000 lidí za posledních sedm dní, následuje Liberecký kraj s 21 případy. Nejméně se nyní epidemie projevuje v Královéhradeckém a Zlínském kraji s týdenní incidencí nižší než šest.

Mezi okresy je situace nejméně příznivá na Českobudějovicku, kde hygienici hlásí víc než 30 případů nákazy na 100 000 obyvatel za poslední týden. Naproti tomu Prostějovsko má za sedm dní méně než dva nově nakažené na 100 000 lidí.

Třetí dávky jsou výsměch, zní ze Světové zdravotnické organizace. Nabádá Západ, ať vakcíny daruje chudším

Číst článek

Sobotních 59 hospitalizovaných s covidem-19 je o deset víc než před týdnem, proti pátku to ale bylo o osm méně. V těžkém stavu je 11 covidových pacientů.

Testů na koronavirus laboratoře v sobotu provedly zhruba 26 000 metodou PCR a 42 000 antigenních. Testů PCR bylo zhruba o třetinu méně než před týdnem, počet antigenních klesl o víc než čtvrtinu.

Zdravotníci v Česku v sobotu podali podle předběžných údajů 13 793 dávek očkování proti covidu-19. Od začátku vakcinace loni v prosinci lidé dostali víc než 11,2 milionu dávek. U většiny v Česku používaných vakcín jsou k dokončení očkování potřebné dvě dávky.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru a s covidem-19 zemřelo 30 385 lidí. Úmrtí za poslední týden přibylo devět, zatím poslední z nich v pátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme