Laboratoře hlásí za neděli 77 nových případů covidu. Reprodukční číslo kleslo na 1,03

V Česku přibylo v neděli 77 potvrzených případů onemocnění covid-19. Bylo to o 27 případů méně než o týden dříve a stejný počet jako v neděli 1. srpna. Hospitalizovaných s prokázanou nákazou novým koronavirem je 46, stav 14 z nich lékaři hodnotí jako těžký. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 9:34 16. 8. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antigenní testování

Za minulý týden potvrdily testy přes 1260 nových případů infekce. Bylo to o šest procent více než o týden dřív (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo v pondělí z nedělních 1,07 na 1,03. Nad zlomovou hodnotou jedna se drží devátým dnem, informuje ministerstvo zdravotnictví.

Za sobotu přibylo v Česku 140 případů covidu, je to méně než před týdnem

Číst článek

Za minulý týden potvrdily testy přes 1260 nových případů infekce. Bylo to o šest procent více než o týden dřív.

Nejvíce se nákaza šíří v Praze. Na 100 000 obyvatel připadá v hlavním městě skoro 29 nových případů za posledních sedm dní. Následuje Jihočeský kraj s 15 případy. Incidenční číslo nižší než deset vykazuje sedm krajů. Nejlépe je na tom Zlínský kraj s necelými pěti novými případy na 100 000 obyvatel za poslední týden.

Počty hospitalizovaných s prokázaným covidem zůstávají nízké. Nedělních 46 případů bylo nejméně od 25. července.

Od začátku epidemie loni v březnu bylo v Česku potvrzeno 1,676 milionu případů onemocnění covid-19. Za stejnou dobu zemřelo 30 375 lidí s prokázanou nákazou. Za minulý týden přibyla do statistik ministerstva tři úmrtí.

Míra vakcinace

Zdravotníci v Česku aplikovali v neděli 11 816 dávek vakcíny proti novému koronaviru, zhruba o 6800 méně než ve stejném dni předchozího týdne.

Desítky tisíc lidí už využily možnost očkování proti covid-19 bez registrace. Na výběr je ze stovky míst

Číst článek

Poměr se ale může změnit, protože údaje o naočkovaných se do statistik dostávají se zpožděním. Od začátku vakcinace Česku podali zdravotníci 10,97 milionu dávek. Dokončené očkování má přes 5,3 milionu lidí.

Laboratoře udělaly za neděli podle předběžných údajů 58 300 testů na koronavirus. O týden dříve jich bylo skoro 70 500.

U preventivních a plošných testů, které jsou nejčastější, podíl odhalených případů v mezitýdenním srovnání stagnoval na 0,08 procenta. U epidemiologické indikace, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se snížil z 0,39 na 0,22 procenta.

V případě diagnostické indikace, kdy jsou testováni třeba lidé vykazující příznaky, klesl podíl pozitivních vzorků z 1,12 na necelé procento.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme