Devět pracovníků pardubické kardiologie má COVID-19, oddělení funguje v omezeném provozu nadále

Onemocnění COVID-19 se potvrdilo u devíti pracovníků kardiologického oddělení nemocnice Pardubice. Novinářům to v úterý večer řekl generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Oddělení funguje v omezeném provozu, dodal.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pardubickém kardiologickém oddělení pracuje asi 150 zaměstnanců, 9 z nich se nakazilo koronavirem. (Ilustrační foto) | Foto: Claudio Furlan | Zdroj: ČTK/AP

„Režim oddělení je v nouzovém systému, zajišťujeme na polovině kapacity urgentní péči, výrazně je omezena kapacita standardní lůžkové péče,“ uvedl Gottvald.

Na kardiologickém oddělení pracuje asi 150 zaměstnanců, z toho 32 lékařů, další jsou sestry a pomocný personál. Podle Gottvalda personál, který se o pacienty stará, dodržuje všechna nařízení ministerstva zdravotnictví ohledně používání ochranných pomůcek, aby se minimalizovalo šíření nákazy.

V Pardubickém kraji je v současnosti 101 potvrzených případů nemoci COVID-19, od pondělí počty nemocných stouply o 24, což je zatím nejvíc od prvního krajského výskytu 10. března. V současnosti je na infekčním oddělení pardubické nemocnice hospitalizováno šest lidí s nemocí COVID-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme