Za srpen v Česku s covidem-19 zemřelo více lidí než v červenci, méně bylo naopak nakažených

V úterý přibylo v Česku 287 případů covidu-19. Je to o 40 víc než před týdnem a čtvrtý nejvyšší počet za prázdniny. Za celý srpen bylo případů o 285 méně než v červenci a asi o 2400 méně než před rokem. V souvislosti s covidem zemřelo v srpnu 26 lidí, tedy o 12 víc než v červenci, kdy byl počet mrtvých nejnižší za dobu epidemie. Loni v srpnu bylo obětí 45, celkově covidu podlehlo 30 404 lidí. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvíce se nemoc v posledních dnech šíří v Praze, Jihočeském kraji a v Karlovarském kraji (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Za posledních sedm dní připadá na 100 000 obyvatel České republiky v průměru 13 nových případů nákazy novým typem koronaviru, stejně jako v úterý. Reprodukční číslo zůstává pět setin nad jednou, což značí zrychlování šíření epidemie.

Nejvíce se nemoc v posledních dnech šíří v Praze, kde na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden 28 nově odhalených případů infekce. Následuje Jihočeský a Karlovarský kraj se 17 případy, dosud byl na druhém místě Středočeský kraj.

Nejnižší incidenční číslo má nadále Královéhradecký kraj, na 100 000 obyvatel tam připadá za poslední týden pět nových případů.

Laboratoře otestovaly v úterý podle předběžných údajů přes 85 000 vzorků na přítomnost koronaviru. O týden dříve bylo testů přes 75 000.

Počet hospitalizací lidí s prokázaným covidem zůstává nadále nízký. V úterý bylo v nemocnicích 51 pacientů s covidem, z toho devět v těžkém stavu. V mezitýdenním srovnání klesl počet hospitalizací o 17, počet pacientů v těžkém stavu je o tři nižší.

Počet úmrtí, hospitalizací i závažných průběhů onemocnění výrazně snižuje očkování. V úterý zdravotníci podali 22 391 dávek očkování proti covidu, zatímco o týden dříve téměř 40 600.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno 1,679 milionu případů koronaviru. Většina nakažených se vyléčila, přes 30 400 lidí s prokázanou nákazou zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme