V sobotu přibylo 338 případů covidu, jde o nejnižší sobotní nárůst od června. Ubývá také hospitalizací

V sobotu přibylo v Česku 338 potvrzených případů covidu, což je nejnižší sobotní nárůst od konce června. Ve srovnání s minulým týdnem je to pokles o 235 nakažených. Epidemie v zemi zpomaluje od začátku října. Ubývá také hospitalizovaných, v současnosti je s koronavirem v nemocnicích 1215 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Na 100 000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 129 nakažených | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Klesá také zájem o testování. Zdravotníci v sobotu udělali přibližně 1800 testů, o třetinu méně než před týdnem. Pozitivita zůstala stejná jako minulou sobotu u preventivních testů a epidemiologických testů, které se dělají kvůli kontaktu s nakaženým.

U nejčastějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky, klesla pozitivita zhruba na 23 procent.

Na 100 000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 129 nakažených. Takzvané incidenční číslo se také vytrvale snižuje. Nejvyšší zůstává v Praze, kde na 100 000 obyvatel v uplynulém týdnu připadá 150 případů nákazy.

Soupeří spolu subvarianty omikronu, vlny nákazy proto přichází těsně za sebou, vysvětluje vědec Pačes

Číst článek

Naopak v Moravskoslezském kraji má incidence hodnotu 94, nejméně v Česku. Pod stovku se dostala ještě v Karlovarském kraji.

Počet hospitalizovaných se od pondělí snížil téměř o 800 a je jich nyní nejméně od 25. září. V těžkém stavu je 60 pacientů.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,14 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 349 574. S nákazou dosud zemřelo 41 380 lidí.

Očkovat proti covidu se v sobotu nechalo 1313 lidí, zhruba o 200 více než před týdnem. Většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky. První posilující dávku v sobotu dostalo 142 zájemců, druhou posilující dávku 1146 zájemců.

Proti koronaviru bylo v Česku plně očkováno přes 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou 444 514 lidí.

Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem nemoci a úmrtím na covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme