V neděli bylo potvrzeno 281 případů covid-19, v nemocnici je s nákazou 779 pacientů

V neděli přibylo v Česku 281 potvrzených případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání o 18 méně. Bylo to jediné zpomalení epidemie za celý týden. Počet hospitalizovaných se stále drží pod osmi sty. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí kvůli technickým problémům zveřejnilo údaje o vývoji epidemie výjimečně až odpoledne, většinou bývají dostupné brzy ráno.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anifilm 2021. Ověřování bezinfekčnosti hostů festivalu.

(ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Počty nově nakažených za jednotlivé dny začaly letos podobně jako v předchozích letech stoupat po prázdninách. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti covidu-19 očkovat či přeočkovat.

Nákaza koronaviru od začátku měsíce roste. Na testy chodí jen zlomek nemocných

Číst článek

Na testy v neděli přišlo zhruba 1500 lidí, před týdnem byl zájem jen o málo vyšší. U preventivních testů bylo pozitivních 9,41 procenta vzorků, což byl nejvyšší podíl od první poloviny srpna.

U diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky, se covid prokázal u čtvrtiny vzorků. V případě epidemiologických testů, které se dělají kvůli kontaktu s nakaženým, byla pozitivita asi 13 procent.

Takzvané incidenční číslo zůstalo proti předchozímu dni beze změny. Na 100 000 obyvatel připadá za uplynulý týden 152 nakažených. Nejvyšší incidence je v Královéhradeckém kraji, a to 182. Naopak relativně nejlepší situace je v Karlovarském kraji, kde na 100 000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 104 případů koronaviru.

Ostravská škola odmítla používat při online výuce Microsoft nebo Google. Bála se o zabezpečení dat dětí

Číst článek

V nemocnici je s nákazou 779 pacientů, před týdnem bylo hospitalizovaných zhruba o 50 více. V těžkém stavu je 26 lidí, minulou neděli jich bylo 23.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno 4,09 milionu případů nákazy koronavirem. Podezření na opakovanou infekci bylo 329 374. S koronavirem dosud zemřelo 41 026 lidí. V uplynulém týdnu zůstal denní počet obětí pokaždé pod deseti, údaje z posledních dní se ale při dalších aktualizacích mohou ještě změnit.

Očkovat proti covidu se v neděli nechalo 162 lidí, o polovinu méně než před týdnem. Většina z nich si přišla pro druhou posilující dávku. Ukončené základní očkování, což obvykle obnáší dvě dávky, má v Česku 6,89 milionu lidí. Pro první posilující dávku si přišlo přes 4,3 milionu lidí a pro druhou více než 277 000.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme