ČR nehodlá jednat s Vídní o Temelíně na vládní úrovni

Praha zřejmě nehodlá v dohledné době jednat s Vídní o sporných otázkách na mezivládní úrovni. V hlavním městě Rakouska to naznačli náměstek českého ministra zahraničí Pavel Telička po jednání se šéfkou rakouské diplomacie Benitou Ferrerovou-Waldnerovou a s generálním tajemníkem ministerstva zahraničí Albertem Rohanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi jablka sváru patří Benešovy dekrety a spuštění jaderné elektrárny Temelín. Telička však zároveň podpořil dialog na nevládní úrovni expertů, vědců, politologů, historiků, právníků o vzájemné budoucnosti. Nelze se vyhýbat ani diskusi o minulosti, do které však nepatří jen Benešovy dekrety a vysídlení sudetských Němců. Telička je prvním oficiálním představitelem české vlády, který oficiálně navštívil Vídeň po nedávném zrušení protirakouských sankcí zeměmi evropské čtrnáctky.

Telička zároveň poznamenal, že názory obou zemí na jadernou elektrárnu Temelín jsou nadále značně odlišné, ale dialog z posledních týdnů přispěl ke zlepšení atmosféry. Podle jeho názoru po uklidnění situace by se již blokády hranic odpůrci Temelína neměly opakovat.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme